Spektakl profilaktyczny

4 grudnia uczniowie klas I-III obejrzeli w Centrum Kultury Fregata, przedstawienie profilaktyczne pt.”Dorotka po drugiej stronie tęczy”. Była to adaptacja klasyki światowej literatury “Czarnoksiężnika z Krainy Oz” w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego Alert z Wrocławia. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili losy Dorotki i jej przyjaciół: Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa w drodze do Szmaragdowego Grodu. Interaktywny spektakl bardzo przypadł do gustu młodym widzom. Podobała się nie tylko fabuła, w którą wpleciono profilaktyczne treści ekologiczne (przesłanie o konieczności dbania o środowisko), ale także stroje, oprawa wizualna i piosenki oraz zaskakujące efekty świetlne.