Rozwijamy czytelnictwo – spotkanie z “naszą” pisarką

Dnia 13 grudnia klasa IIIa ze Szkoły Podstawowej wzięła udział w spotkaniu z panią Dorotą Reszke – pisarką z Łeby. Dzieci wybrały się do ŁebaArt na spotkanie pod nazwą “Łeba w bajkach, powieściach i legendach”. W tym pięknym miejscu i klimatycznym nastroju nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia autorka wprowadziła uczniów w niezwykły świat wyobraźni. Zachwyciła opowiadaniem bajek i legend związanych z naszym morzem i Łebą. Niezwykłe legendy o królowej morza Juracie oraz o siedmiu łebianach w niebie zachwyciły wszystkich. Dzieci miały też okazję poznać książkę o skrzatach, którą napisała autorka oraz zasmakować przepysznych kapitańskich ciasteczek. To była ciekawa lekcja słuchania i bycia choć przez chwilę w zaczarowanym świecie baśni, rozwijania własnych zainteresowań czytelniczych. Dziękujemy pani Dorocie, czekamy na nowe opowieści.