Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mają okazję nadrobić te zaległości.
Główne motto akcji “Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają” przyciąga społeczności na całym świecie. W tym roku po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
1 października wszyscy uczniowie, począwszy od klasy III szkoły podstawowej skończywszy na klasie III gimnazjum sprawdzali poziom znajomości tabliczki mnożenia. Każdy uczeń losował kartkę z 5 przykładami i rozwiązywał je. Poziom trudności zadań zależał oczywiście od wieku uczniów. Za dobrze udzieloną odpowiedź można było otrzymać lizaka, jabłko lub ołówek. Nagrody sponsorowała Rada Rodziców.
Ponadto odbył się konkurs plastyczny na plakat promujący tabliczkę mnożenia oraz konkurs na Mistrza tabliczki mnożenia. Oto wyniki:
Najszybciej liczący uczniowie 2018 roku:

Julia Żórawska 17,43 s
Jakub Mazurkiewicz 21,36 s
Irmina Jasińska 22,95 s
Jabłoński Damian 24,00 s
Kubis Adrian 28,74 s
Przytuła Adam 47,50 s
Rostkowski Igor 60,00 s
Szwedzki Jakub 1:48,00 s

Plakat promujący matematykę i tabliczkę mnożenia

klasy młodsze:

Marzec Małgorzata – I miejsce
Hachaj Julia – II miejsce
Skrzybalski Damian – III miejsce

klasy starsze:

Boborycki Wiktor – I miejsce
Dec Jakub – II miejsce
Grom Krystian – III miejsce

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy za rok.

Członkowie SKO czynnie włączyli się w obchody Dnia Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Mnóż pieniążki swe w skarbonce, by mieć później je na koncie”. Chętni uczniowie rozwiązywali zadania związane z obliczeniami pieniężnymi. Wszyscy uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością polskiej waluty i umiejętnością przeliczania jej. W nagrodę otrzymywali odblaski, smyczki, naklejki SKO.