Chcę być kimś – spotkanie autorskie

22 października gościł w naszej szkole, dzięki współpracy z biblioteką miejską, Michał Zawadka – pisarz, mówca motywacyjny, trener personalny, mówiąc krótko człowiek wielu talentów. Spotkanie autorskie odbyło się pod hasłem „Chcę być kimś”.

„Chcę być kimś, czyli jak osiągnąć cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone” to tytuł serii poradników dla młodzieży autorstwa naszego gościa, które mają na celu wspomagać młodego człowieka w realizacji samorozwoju. Autor przekazał młodzieży klas VII, VIII, gimnazjalnych cenną lekcję, która skłoniła do refleksji i wzbudziła skupienie na przekazywanej treści. Swoim wystąpieniem przekonywał młodzież, że warto być w życiu kimś i kierować się wartościami. Wrażenie, jakie wywarł na uczestnikach spotkania zapewne pozostanie w nich na długo, a niektórych skłoni nawet do wprowadzenia w swym życiu pozytywnych zmian.

Intrygujący sposób prowadzenia spotkania oraz charakter poruszanych tematów, bliskich współczesnej młodzieży, spotkał się z uznaniem uczestników. Momenty zadumy i ciszy przeplatane żywą reakcją na słowa prowadzącego wpisały się w całe spotkanie, podczas którego prowadzący poświęcił wiele miejsca funkcjonowaniu w grupie, poczuciu własnej wartości, realizacji celów, czy też racjonalnego i efektywnego gospodarowania czasem. Autor motywacyjnych książek przekonywał, że nie warto „mieć w życiu wywalone” i bez względu na status społeczny i miejsce zamieszkania każdy z nas może być wyjątkowy i małymi kroczkami dążyć do wyznaczonych celów i realizacji marzeń. Podkreślił byśmy w codziennym życiu „ocenianie” częściej zamieniali na „docenianie” , o czym wszyscy często zapominamy.