Z północy na południe – wycieczka

W dniach 26.05 – 30.05 byliśmy na wycieczce krajoznawczej po ciekawych zakątkach naszej ojczyzny. Po długiej podróży, wcześnie rano, zobaczyliśmy Kraków. Zmęczeni, ale z zaciekawieniem, spacerowaliśmy szlakiem królewskim słuchając o historii miasta. Kolejnym przystankiem związanym z Polską była kopalnia soli w Wieliczce. Oddychaliśmy lekko, wdychając słone powietrze, smakując kolejne solne ściany.
Po południu powitało nas Zakopane z pięknymi widokami na Tatry. Z okien szkoły, w której spaliśmy podziwialiśmy widok na Giewont, poznaliśmy zabytki Podhala. Spoglądaliśmy na miasto z Gubałówki, zjechaliśmy kolejką z Polany Szymoszkowej podziwiając widoki polskich gór. Zwolennicy skoków narciarski mogli z bliska zobaczyć skocznię narciarską. Wieczorami odpoczywaliśmy w Aquaparku.
Z obawami wsiadaliśmy na łodzie flisackie na Dunajcu, ale doskonała pogoda, niski stan wody w rzece pozwolił na podziwianie osobliwości przyrodniczych Pienin. W drodze do Łeby mieliśmy okazję zobaczyć zamek w Pieskowej Skale, wapienne ostańce, grotę Łokietka w Ojcowskim Parku Narodowym oraz klasztor na Jasnej Górze w Częstochowie. Jesteśmy gotowi na odkrywanie nowych ciekawych okolic naszego pięknego kraju. Uczniowie Klas 7A i 7B