Turniej Ekologiczny o Puchar Dyrektora SPN

Po raz trzynasty Słowiński Park Narodowy zaprosił dzieci i młodzież do udziału w Turnieju Ekologicznym o Puchar Dyrektora Parku, który tradycyjnie rozgrywany jest w Czołpinie na terenie byłej jednostki wojskowej. Turniej ten to forma terenowych zajęć edukacyjnych adresowana do uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z gmin: Smołdzino, Ustka, Wicko, Główczyce i Łeba.
Naszą szkołę reprezentowało 7 drużyn, a każda z nich składała się z pięciu uczestników. W turnieju uczestniczyło około 250 uczniów. Zespoły otrzymały numery identyfikacyjne, zeszyty do realizacji zadań wraz z mapą. W sumie było do wykonania 10 zadań, za które uczniowie uzyskiwali określoną ilość punktów. Młodzież zmagała się z różnymi konkurencjami w terenie, w otoczeniu niezwykłej przyrody parku i przy pięknej pogodzie. Należało wykazać się wiedzą o faunie i florze, o historii i przestrzeni geograficznej Słowińskiego Parku Narodowego, a także sprawnością fizyczną podczas konkurencji sportowych. Nasza młodzież była bardzo dobrze przygotowana i zmotywowana do tego Turnieju.
Drużyna z klasy IIa w składzie: Jakub Beczyczko, Wiktoria Malek i Filip Peta zajęła I miejsce, natomiast dwa zespoły z naszej szkoły musiały walczyć o III miejsce . Gdy rozwiązanie quizu nie przyniosło rozstrzygnięcia należało wykonać rzut…kaloszem. Kalosze okazały się szczęśliwe dla zespółu z klasy IIIb w składzie: Paulina Grala, Oskar Kańczuga, Laura Kormańska, Julia Piotrowska i Paulina Piołunkowska, który zajęł III miejsce. Bardzo cieszymy się, że powtórzyliśmy wynik z ubiegłego roku zajmując ponownie I i III miejsce.
Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym uczniom, którzy dzielnie walczyli o dobry wynik i godnie reprezentowali szkołę.
Uczniowie z klasy VII i II gimnazjum już dzisiaj deklarują swój udział w przyszłorocznym Turnieju i najchętnie w tym samym składzie.