Mistrzowie nawigacji nagrodzeni

Podczas konferencji w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Słupsku nagrodzono najlepszych uczestników III Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji zorganizowanego przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku, we współpracy z Pomorskim Związkiem Żeglarskim i Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku.
Uroczystość odbyła się w poniedziałek, 23 kwietnia, w ramach konferencji inaugurującej słupską część programu „Pomorskie Drogi do Niepodległej” Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.
W programie spotkania były wykłady, dyskusje i występy artystyczne, ale dla uczestników konkursu z pewnością najbardziej emocjonujące było wręczenie nagród.
Jury konkursu wyłoniło trójkę najlepszych i szóstkę wyróżniających się nawigatorów, wsród których znalazł się uczeń naszej szkoły Igor Rostkowski z klasy 6b.
Nagrodzonych zostało również sześciu nauczycieli, w tym p. Magdalenę Dominiak-Marzec, którzy najlepiej przygotowali do konkursu swoich podopiecznych.
Uczestnicy projektu w dniach 15-18 maja wezmą udział w rejsie zorganizowanym w ramach wojewódzkich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przez cztery dni czekają ich zajęcia na pokładzie „Zawiszy Czarnego”, pływanie wzdłuż morskich granic II Rzeczypospolitej oraz zwiedzanie ważnych miejsc dla polskiej historii.
Organizatorem projektu „Do granic Niepodległej” jest Pomorski Związek Żeglarski, a głównym partnerem Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.
Gratulujemy!