TALENTIADA 2018

21 kwietnia odbyła się w naszej szkole po raz trzynasty TALENTIADA, czyli koncert łebskich dzieci i młodzieży. Tegoroczna Talentiada odbyła się pod hasłem “Z biegiem Wisły” dla uczczenia 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci i młodzież w swoich występach nawiązały do historii i legend o naszej ojczyźnie. Chór szkolny Fa – La – Re zaśpiewał piosenki o tematyce morskiej nawiązując do naszej małej ojczyzny – regionu Pomorza. W tym samym duchu wystąpiły nasze oddziały przedszkolne. Uczniowie klas I – III pokazały scenki do piosenek o Polsce i regionie nawiązując jednocześnie do projektu edukacji morskiej:
„Płynie Wisła płynie”
„Jestem Polakiem”
„Z piratami”
„A morze tak , a morze nie”
„Hej tam Bałtyckie morze”
Klasy IV – VI wykonały przedstawienie z historii Polski i legendy o Królowej polskich rzek. Poznaliśmy najstarsze miasta Polski leżące nad Wisłą: Kraków, Sandomierz, Kazimierz Dolny, Warszawę, Toruń, Malbork, Gdańsk. Całość okraszona była tańcem i piosenką. Wystąpił znany i lubiany w szkole artysta Leszek Bolibok. Klasa trzecia gimnazjalna pokazała etiudę filmową o tematyce morskiej.
Podczas Talentiady wręczono nagrody w konkursach plastycznym “Z biegiem Wisły”, plastycznym i fotograficznym “Łabędzi staw miejscem rekreacji i wypoczynku” oraz na nazwę koła wędkarskiego.