Sukcesy naszych uczniów w konkursach

Uczniowie klasy VII a wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg”. W tym roku tematem konkursu była Polska Jagiellonów. Bardzo dobrze spisał się Jakub Kulesza, który dostał dyplom wyróżnienia od organizatorów i dodatkowo ocenę celującą od nauczyciela historii. Koledzy Jakuba – Janek Chrostowski i Hubert Sawicki zdobyli nieco mniej punktów, ale tym razem musieli zadowolić się dyplomem uczestnictwa.

Dominik Samaryn, z klasy III a gimnazjum uczestniczył w rejonowym etapie Konkursu Wiedzy o Prawie organizowanym przez Pomorskie Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Konkurs odbył się w początkach marca w VIII LO w Gdańsku. Dominik zdobył 20,5 p. na 31 możliwych do zdobycia pkt. Do zakwalifikowania się do finału – wojewódzkiego etapu Turnieju wymagane było uzyskanie co najmniej 26 punktów. Oprócz doświadczenia Dominik uzyskał ocenę celująca z wiedzy o społeczeństwie.

tekst Wiesław Baniak