WARSZTATY KOMIKSOWE

14 marca 2018 roku dwudziestoosobowa grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach literackich z tworzenia komiksu pod bacznym okiem pisarza Daniela Odiji oraz grafika Wojciecha Stefańca. Podczas warsztatów uczestnicy zajęć zapoznali się z sylwetkami pisarzy i rysowników komiksów, procesem powstawania komiksu i warsztatem twórczym. Każdy uczeń stworzył swoją historię rysunkową z uwzględnieniem wskazówek prowadzących warsztaty. Zadanie nie było łatwe, wymagało od młodzieży dużej kreatywności i wyobraźni. Niektórzy z uczestników odkryli twórcze talenty, co może być pomocne w planowaniu dalszej przyszłości. Na spotkaniu wyróżniono prace uczennic z klasy IIIb: Barbary Łętowskiej i Laury Lisickiej. Warsztaty komiksowe to alternatywny sposób upowszechniania czytelnictwa.

tekst: Kasia Baniak, Oliwia Itrich, Julia Itrich, Alicja Gieryk, Ewelina Bas