Tydzień matematyki

W dniach 12.03. 2018 – 16.03. 2018 świętowaliśmy w szkole Tydzień Matematyki.

W poniedziałek uczniowie klasy VIa wzięli udział w warsztatach, w ramach Ogólnopolskiego Dnia Matematyki pod hasłem „Matematyka od kuchni”. Organizatorem i inicjatorem warsztatów jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve, a patronat sprawuje Minister Edukacji Narodowej. Celem akcji jest zainteresowanie uczniów matematyką i pokazanie, że istnieje ona w każdej dziedzinie życia.
We wtorek uczniowie klasy VIb uczestniczyli w zajęciach z edukacji morskiej, podczas których uczyli się posługiwania przyrządami służącymi do nawigacji.
W środę obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Datę 14 marca w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby pi. Warto przypomnieć, że dzień ten jest jednocześnie rocznicą urodzin Wacława Sierpińskiego i Alberta Einsteina.
Dla uczczenia tego dnia zorganizowaliśmy turniej matematyczno-ekonomiczno-sportowy. Zmagania sportowe poprzedziło wręczenie nagród laureatom konkursu „Moja skarbonka SKO” oraz autorom najciekawszych prezentacji „Pi tu, Pi tam”.
Nagrody wręczał kierownik oddziału PKO BP w Łebie Dariusz Bednarz oraz dyrektor szkoły Maciej Barański.

W czwartek kontynuowaliśmy zajęcia w ramach tygodnia matematyki. Uczniowie klas II – VI zmagali się z zadaniami dwudziestej siódmej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2018. Uczniowie klasy IVb rozpoczęli przygodę z programowaniem. Mieli okazję bawić się z Ozobotem. To mały, ale bardzo inteligentny robot do nauki programowania.
Ozobot zabrał dzieci w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą kolorowych kodów (na kartce papieru) dzieci programowały zadania, które wykonywał robot.