Piłka ręczna – wiadomości sportowe

(07.12.2017)

Uczniowie naszej szkoły brali udział w turnieju piłki ręcznej klas młodszych. Wystawiliśmy reprezentację klas V, VI i VII szkoły podstawowej. W turnieju uczestniczyły również zespoły z Wicka w tych samych kategoriach wiekowych. Po przeprowadzeniu rywalizacji systemem każdy z każdym, najlepszym zespołem okazał się zespół z Wicka (VII kl.), na drugim miejscu uplasowała się Łeba (V kl. ). Na pozostałych miejscach: Łeba VII, Wicko VI, Łeba VI i Wicko V. Przed meczem finałowym odbyły się rozgrywki pokazowe w piłkę ręczną pomiędzy reprezentacjami klas II i III gimnazjum z Łeby. W wyniku tej rywalizacji lepszym zespołem okazali się uczniowie klas trzecich.

(18.12.2017)

Kolejnym sprawdzianem umiejętności był Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Wicku, który odbył się w naszej hali sportowej. A oto wynik tej rywalizacji: I miejsce (SP 1 Lębork), II m. (SP Łeba I), III m. (SP Wicko I), IV m. (SP Łeba II) i V miejsce (SP Wicko II). Najlepszym bramkarzem turnieju został zawodnik Szkoły Podstawowej nr 1 w Lęborku, a rozgrywającym z SP Wicko I.

tekst Janusz Stawrosiejko, Elżbieta Frączek