26. FINAŁ WOŚP I REKORDOWA KWOTA

14 stycznia 2018 roku w Łebie odbył się XXVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna zbiórka przeznaczona była na zakup urządzeń medycznych, które pozwolą wyrównać szanse w leczeniu noworodków.

Podczas 26. finału WOŚP udało się pobić ubiegłoroczny wynik – Łeba zebrała 30 308,67 zł. Grupa wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Łebie od godz. 11.00-14.00 dzielnie kwestowała ulicami miasta i zebrała do kolorowych puszek 9 318,64 zł. Na zaangażowanych w akcję czekały pyszne kanapki, ciasto i ciepła herbata przygotowane przez Radę Rodziców oraz Port Jachtowy Łeba, który przyjął kwestujących i wspomógł WOŚP.

Mieszkańcy przybyli licznie na finałowy koncert, którego gwiazdą był Nowator, czyli Paweł Lipski. Na scenie przed publicznością zaprezentowali się również: zespół wokalno-instrumentalny Wave, chór dziecięcy Biedronki, zespół T϶Rapia z Wicka i Alicja Gieryk oraz absolwenci naszej szkoły Małgorzata Gwardyś, Piotr Beczyczko i Jakub Dolecki. Na najmłodszych czekały atrakcje, a mianowicie modelowanie balonów przez animatorów Anima-Skierka. Ponadto grupa łebskich morsów przywitała kwestujących kąpielą w morzu, wspierając jednocześnie orkiestrę.

Łebianie otworzyli serca i licytowali liczne fanty, a były to m.in. złote serduszko z grawerem WOŚP 2018 ufundowane przez Wielką  Kapitułę Księstwa Łeby, dwa krawaty, apaszka, szachy, kufel i szalik przekazane przez Senatora RP prof. Edmunda Wittbrodta, komplet książek autorstwa Doroty Reszke, fotel włodarza miasta, obrazy, kosze pełne słodyczy, koszulki, długopisy, biżuteria, małe AGD, vouchery na różne łebskie atrakcje  i wiele innych. W efekcie pod okiem doświadczonej szefowej sztabu i prowadzącej licytację Elżbiety Frączek zebrano 20 990,03 zł.                              

W organizację 26. finału WOŚP zaangażowali się zarówno uczniowie, rodzice, nauczyciele, dyrekcja, jak i pracownicy Szkoły Podstawowej w Łebie oraz Centrum Informacji Turystycznej w Łebie. Serdeczne podziękowania dla Julii Tomickiej z wydziału ds. promocji i turystyki miasta Łeby, która uczestniczyła w zbiórce fantów na licytację i zachęcała przybyłych do ich zakupu. Po raz kolejny udowodniliśmy, że potrafimy dobrze grać z WOŚP. Dziękujemy tym, którzy przyczynili się do naszego sukcesu oraz hojnym ofiarodawcom i licytującym.

tekst Julia Piotrowska, Ewelina Bas, Dorota Lechończak