Bezpieczne święta i spokojny Sylwester

W czwartek, 21 grudnia 2017r. w szkole podstawowej odbyło się spotkanie ze starszym aspirantem Piotrem Pobłockim z Komisariatu Policji w Łebie. Policjant przeprowadził wśród uczniów pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas przerwy świątecznej. Takie spotkania odbywają się cyklicznie w celu podniesienia świadomości bezpieczeństwa uczniów.

Ferie świąteczne to czas radości, ale także wielu czyhających niebezpieczeństw. Uczniowie zostali poinformowani o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, obowiązku noszenia odblasków po zmroku w terenie niezabudowanym, bezpiecznym korzystaniu z fajerwerków i petard oraz o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas zabaw na śniegu i lodowisku.

Organizatorem spotkania profilaktycznego jest pedagog szkolny pani Marta Kajnowska.

tekst Anna Warzyńska i Julia Żórawska

E. Bas, M. Kietlińska-Antoniewicz