Polska Sarmacka – Legenda Husarii

Dzięki Teatrowi Historycznemu Chorągwi Komturstwa Gniewskiego 20 listopada uczniowie szkoły podstawowej oraz klasy gimnazjalne uczestniczyli w żywej lekcji historii zatytułowanej „Polska sarmacka – legenda husarii”.
Podczas widowiska uczniowie poznali wiadomości dotyczące sztuki walki, a wybrani prezentowali na sobie stroje żołnierzy pochodzących z tego okresu. Ta podróż historyczna pozwoliła dzieciom i młodzieży zrozumieć wspólne korzenie europejskie widoczne w ubiorach, broni oraz obyczajach. Poprzez połączenie zabawy z nauką uczniowie mogli przyswoić sobie wiedzę historyczną związaną z omawianym okresem. Dzięki takiemu przedstawieniu dawnej rzeczywistości oraz świetności naszego kraju zdobyta wiedza na pewno na długo pozostanie w głowach uczniów.