JESTEM ŁEBSKI

Ruszyła kolejna – V już edycja projektu “Jestem łebski”, którego organizatorem jest Biblioteka Miejska w Łebie. Dwadzieścioro uczniów z klas piątych i szóstych w piątek – 29 września – wzięło udział w pierwszych, organizacyjnych zajęciach. Naszych uczniów przywitały serdecznie: Pani Beata Czaja oraz Pani Alicja Kisielewska, która w tym roku będzie prowadziła zajęcia projektowe. Co dwa tygodnie łebscy będą się spotykać i podczas zajęć warsztatowych lub spacerów zgłębiać historię swojego uroczego miasteczka. W planach między innymi: stworzenie makiety miasta; poszukiwanie informacji na temat zakładów przemysłowych, które kiedyś działały w Łebie oraz wydanie biuletynu łebskich. Pierwsze, robocze spotkanie odbyło się w środę – 4 października. Uczniowie rozpoczęli pracę nad makietą miasta.