Jestem łebski

Uczniowie w ramach projektu “Jestem łebski” nie spoczęli na laurach, dalej prężnie uczestniczą w kolejnych zadaniach i wyzwaniach.
W lutym “łebscy” w ramach zajęć projektu mogli obejrzeć w Bibliotece Miejskiej wystawę plakatów „Liga Morska i Rzeczna w przededniu 100-lecia, czyli – Trzymajmy się morza”, przygotowaną przez Bibliotekę Główną Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Ligę Morską i Rzeczną. Liga jest największą organizacją społeczną w historii Polski międzywojennej, która od początku istnienia kieruje się ideą wychowania morskiego, ucząc patriotyzmu poprzez miłość do polskiego morza.

W trakcie kolejnego lutowego spotkania łebskich uczniowie wybrali się do Kapitanatu Portu. Po drodze minęli Stację Ratownictwa Morskiego. Mogli zobaczyć rybaków podczas pracy, na końcu zatrzymali się przy wystawie plenerowej „Max Pechstein”, aby przybliżyć sobie postać jednego z największych łebskich artystów.

Innym razem projektowali piękne malownicze pocztówki, na których umieszczali przede wszystkim uroki nadmorskiego krajobrazu.
W ramach kolejnego spotkania łebskich – 1 marca – uczniowie poznali postać kapitana Andrzeja Urbańczyka i dowiedzieli się np. o jego pierwszym rejsie – przez Bałtyk na świerkowej tratwie NORD. Kapitan wraz z trzema członkami załogi wyruszył z Łeby 28 sierpnia 1957 roku i, mimo trudnych warunków pogodowych, dopłynął szczęśliwie do wyspy na południowych brzegach Szwecji.