Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi pod hasłem “W kierunku natury” uczniowie naszej szkoły uczcili w różnorodny sposób. W czwartek, 20 kwietnia przedstawiciele wszystkich klas i przedszkolaki sadzili krzewy ozdabiając teren szkoły. Wcześniej wykonali modele naszego układu słonecznego. W piątek, 21 kwietnia odbyły się zawody sportowo – ekologiczne dla klas IV – VI. Uczniowie rywalizowali w takich konkurencjach jak: bieg z kapustą, biegi w worku, układanie piramidy z papieru toaletowego i kubeczków, bieg z jajkiem oraz obieranie jabłka. Podczas konkurencji musieli rozwiązać krzyżówki przyrodnicze, uzupełnić przysłowia. Zabawa była przednia.
Uczniowie klasy IIIc stworzyli książeczkę “Jak dbać o Ziemię?” podczas zajęć w miejskiej bibliotece. W poniedziałek, 24 kwietnia klasy trzecie przeszły ulicami miasta, z hasłami zachęcającymi mieszkańców Łeby do dbania o naszą planetę.