Magiczna noc w bibliotece

Z piątku na sobotę, tj. z 17 na 18 marca uczniowie klas drugich uczestniczyli w imprezie czytelniczej “Magiczna noc w bibliotece”. Zorganizowana została dla czytelników biblioteki szkolnej z okazji zbliżającego się światowego Dnia Książki i Praw Autorskich oraz szkolnego projektu “Czytajmy razem”.
W imprezie uczestniczyło 26 uczniów klas drugich. Wieczór i noc była pełna wrażeń. Uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach integracyjnych i ruchowych. Rozwiązywali bajkowe zagadki, układali rozsypanki literowe tworzące nazwiska znanych bajkopisarzy i poetów dziecięcych, wyszukiwali ukrytych wyrazów w zdaniach. Ze wszystkimi zadaniami poradzili sobie świetnie. Wspólnie czytaliśmy i słuchaliśmy ciekawych historii oraz ilustrowaliśmy. Nie obyło się oczywiście bez opowiadania ssstrasznych! historii.
Po pełnych emocji zabawach i historiach ogromną atrakcją było spanie na materacach i w śpiworach, które rozłożyliśmy w bibliotece. Wspólnie zjedliśmy również posiłki, wieczorem wyjątkowo pizzę, a rano samodzielnie przygotowane śniadanie. Po śniadaniu i pożegnaniu rodzice odebrali swoje pociechy.