Recytatorskie sukcesy

Dnia 17 marca dwie uczennice: Amelia Grochała z klasy III a  i Julia Mroczkowska z klasy V b reprezentowały naszą szkołę w IV Powiatowym Konkursie Recytatorskim pt. „Wiosenny Powiew Poezji  im. Gustawa Holoubka”, który odbył się w kinie „Fregata” w Lęborku.
Organizatorem  konkursu był  Oddział Polskiego Towarzystwa Dysleksji nr 103 w Lęborku, a współorganizatorami: Lęborskie Centrum Kultury FREGATA, Urząd Miasta Lęborka, I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Lęborku, Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku, Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku.
Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wśród dużej ilości uczestników uczennice naszej szkoły swoimi interpretacjami wierszy zdobyły uznanie  jury.
Jury  brało pod uwagę:
a.  dobór repertuaru (wartości artystyczne utworów, ich dobór do możliwości wykonawczych uczestnika oraz wieku),
b.  interpretację utworu (odkrywcza, zaskakująca, oryginalna, konsekwentna),
c.  kulturę słowa (dykcja oraz emisja głosu).
 Amelia Grochała  zajęła  III  miejsce w kategorii klas I-III, a Julia Mroczkowska zajęła  II miejsce w kategorii klas IV- VI.
                                                                                                                                                                           Gratulujemy uczennicom i życzymy kolejnych sukcesów.