Dzień Patrona

Dnia 18 grudnia,  w piątek obchodziliśmy jako Dzień Patrona – Adama Mickiewicza. Adam Mickiewicz, nasz wieszcz narodowy był patronem szkoły od czasu zakończenia II wojny, w czasach komuny patronem był  F. Dzierżyński, A. Mickiewicza “odzyskano” jako patrona 10.06.1998 roku. Dzień patrona rozpoczęło wejście Pocztu Sztandarowego, odśpiewanie hymnu, słowo wstępne wygłosił dyrektor T. Rabka. Dzień był pełen atrakcji, wystąpił chór szkolny Fa- La – Re, reprezentanci klas zatańczyli poloneza. Były recytacje utworów poety, każda klasa przygotowała scenkę z życia Mickiewicza. Wysłuchano utworów muzycznych, w trakcie klasy IV – VI rozwiązywały pytania konkursowe “A. Mickiewicz – bohaterem naszej szkoły”, natomiast klasy młodsze malowały ilustracje do bajek Mickiewicza. W konkursie wiedzy najlepsza okazała się klasa V b oraz IV b, VI b. W konkursie rysunkowym wyróżniono klasę II a, Ia, III a. Dzień Patrona na stałe wpisał się w kalendarz szkolnych imprez.