“Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH”

W środę, 7 października klasy czwarte z opiekunami udały się do Biblioteki Miejskiej na spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą  autorem  książek dla dzieci, rysownikiem prasowym, ilustratorem książek w ramach pomorskich spotkań pisarzy z młodymi czytelnikami „Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH” – Na Tropie tajemnic. „Z książką na walizkach” to akcja promująca czytelnictwo w bibliotekach szkolnych, miejskich i gminnych. Dla wielu dzieci jest to często pierwszy kontakt z autorem książek i niepowtarzalna okazja na unikatową dedykację. Podczas spotkania autor           w ciekawy, bardzo dowcipny sposób zachęcał młodych czytelników do sięgnięcia po książki. Swoje wypowiedzi okrasił humorystycznymi rysunkami wykonanymi w trakcie spotkania.

Podczas tegorocznej edycji “walizek” zorganizowany został konkurs plastyczno-literacki “Na tropie tajemnic mojego regionu”, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Praca ucznia klasy czwartej Maksyma Szymikowskiego „Łeba zasypane miasto” została wyróżniona otrzymał  książkę ufundowaną przez Wydawnictwo Literatura, wysłana została do Gdańska do finału.