Finał Powiatowy w Szachach

Dnia 2 października w naszej szkole odbył się Finał Powiatowy w Szachach w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych. W turnieju uczestniczyły  drużyny z powiatu lęborskiego reprezentujące poszczególne gminny. W finale  spotkały się następujące szkoły: Szkoła Podstawowa nr 5 z Lęborka, Szkoła Podstawowa z Nowej Wsi Lęborskiej, Szkoła Podstawowa ze Szczenurzy oraz Szkoła Podstawowa z Łeby.

Turniej rozgrywany był zgodnie z regulaminem PZSzach, systemem „każdy z każdym”. Po ostrych zmaganiach zwyciężyła drużyna z Nowej Wsi Lęborskiej, zdobywając puchar ufundowany przez Starostę Lęborskiego oraz miano mistrza szachowego powiatu lęborskiego na rok szkolny 2015/2016.  Nasza drużyna zdobyła II miejsce w składzie: Kacper Lempkowski, Damian Jabłoński, Adrian Kubis, Maja Mazur. Zwycięzcom gratulujemy.