Wycieczka klas szóstych

W dniach 19-22 maja uczniowie klas szóstych uczestniczyli w wycieczce po Warmii i Mazurach. Pierwszego dnia odbyli “Podróż do miliarda słońc” w olsztyńskim Planetarium; zwiedzili Muzeum Nowoczesności; poznali ciekawe miejsca Olsztyna oraz dowiedzieli się, kto jest patronem tego miasta. Wieczorem przybyliśmy do  Ośrodka Wypoczynkowego “Młynik”, położonego w pięknej, malowniczej okolicy nad jeziorem Gielądzkim.

Następnego dnia wysłuchaliśmy koncertu organowego w barokowym kościele w Świętej Lipce, zwiedziliśmy gotyckie miasto Reszel. Ponadto dowiedzieliśmy się wielu interesujących faktów  związanych z Kwaterą Główną Adolfa Hitlera przechadzając się po tzw. “Wilczym Szańcu” usytuowanym w Gierłoży. Atrakcją wieczoru w tym dniu było ognisko nad jeziorem.

Trzeciego dnia  odbyliśmy  rejs statkiem po trzech jeziorach mazurskich połączonych kanałami: po jeziorze Niegocin, Kisajno oraz Tajty. Podczas rejsu mogliśmy podziwiać most obrotowy w Giżycku (jedyny taki most w Europie). Tego dnia zwiedziliśmy także Twierdzę Boyen oraz Muzeum Mazurskie w Owczarni. Po powrocie zorganizowaliśmy dyskotekę, na której zarówno uczniowie, jak i opiekunowie mogli potańczyć.

Bardzo ważną atrakcją miejsca, w którym mieszkaliśmy, był kompleks sportowo-rekreacyjny (boisko do piłki nożnej, boisko do piłki siatkowej oraz plac zabaw). To tam chętnie wieczorami spędzaliśmy czas.

W piątek pełni wrażeń i wspomnień wracaliśmy do Łeby, a po drodze odwiedziliśmy jeszcze miejsce jednej z największych bitew średniowiecznej Europy – Pola Grunwaldzkie. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą miło wspominać czas spędzony na wycieczce.