“Polskie Szkoły Razem”

W dniach 27 – 29 maja do Łeby przyjechali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Krakowie. W ramach działań objętych projektem pt. “Polskie Szkoły Razem” wspólnie z grupą uczniów z klas piątych poznali między innymi historię naszego miasta i regionu.

Pierwszego dnia spotkaliśmy się na zajęciach w Miejskiej Bibliotece w Łebie, podczas których Pani Beata Czaja opowiedziała gościom z Krakowa o tym jak powstała nasza miejscowość. Następnie oprowadziła nas szlakiem najciekawszych zabytków Łeby.

Drugiego dnia wybraliśmy się na zajęcia terenowe w Słowińskim Parku Narodowym pod okiem Pani Katarzyny Sitkowskiej. Tam nie tylko dowiedzieliśmy się, w jaki sposób powstają wydmy oraz jakie zwierzęta i rośliny możemy spotkać w parku, ale także wybraliśmy się na niezwykle pouczający spacer krajoznawczy. Zdobyliśmy szczyt Wydmy Łąckiej oraz pokonaliśmy swoje słabości, które dawały nam o sobie znać w drodze powrotnej do Łeby. Wyprawę umilały nam piękne widoki, które mogliśmy podziwiac idąc brzegiem morza w stronę naszego miasta.

Dzień trzeci i ostatni to czas podsumowania naszej pracy. Uczniowie z obu szkół po obejrzeniu krótkiej prezentacji przedstawiającej Łebę dawniej i dziś, wykonali  pejzaże morskie (techniką kolażu). Prace są pomysłowe i naprawdę ładne!

Mamy nadzieję, że gościom podobał się pobyt w naszej miejscowości i że kiedyś jeszcze nas odwiedzą!!! Zapraszamy !!!