Poznajemy ptaki

We wtorek, 21 kwietnia klasa II b uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych z cyklu „ Imiona ptaków” prowadzonych przez panią K. Sitkowską, w siedzibie SPN- Rąbka. Na zajęciach uczniowie mieli możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej, na której znajdowały się przepiękne zdjęcia ptaków. Dzięki niej uczniowie nauczyli się rozpoznawania ptaków zarówno po ich wyglądzie, jak i odgłosach. Uczniowie klasy drugiej mogli również za pomocą stetoskopu lekarskiego usłyszeć bicie serca drzew. Również ciekawym zajęciem było dla nich wykonanie kolaży ze skarbów przyrody pt „Uczucia roślin”. Na zakończenie zajęć uczniowie na ścieżce edukacyjnej w formie zabawy rozpoznawali ślady zwierząt, odgadywali hasła przyrodnicze, różne gatunki ptaków  i miło spędzali czas.