Jestem bezpieczny

15 grudnia  przedstawiciele Straży Pożarnej w Łebie, spotkali się z uczniami klas drugich. Okres przedświąteczny wywołuje wiele refleksji i niepokój o bezpieczeństwo naszych wychowanków. Tematyka spotkania przybliżyła dzieciom znajomość zachowania się w sytuacjach trudnych. Pan Kluska w formie pogadanki przedstawił i wyjaśnił, w jakich miejscach  można jeździć na łyżwach i sankach. Zwrócił szczególną uwagę na to, by dzieci były pod opieką osób dorosłych tj. rodziców. Uświadomił dzieciom zagrożenia wynikające z niebezpiecznych zabawy.
Przypomniał numery alarmowe telefonów, z którymi byli zapoznani również w innych sytuacjach. Omówił właściwą postawę i konieczność udzielenia pomocy w razie nieszczęśliwego wypadku lub pożaru.W drugiej części spotkania, z udziałem uczniów udzielił praktycznych wskazówek
– jak udzielić pomocy  podczas krwawienia z nosa,
– jak usztywnić bolącą rękę,
– odpowiadał na pytania uczniów.
Uczniowie klas drugich wykazali się znajomością tych tematów. Brali aktywny udział i odpowiadali na pytania. Dzielili się swoimi doświadczeniami, jak również uważnie słuchali.