Rok Edukacji Ekonomicznej

11 stycznia w Senacie odbyła się inauguracja obchodów Roku Edukacji Ekonomicznej. W uroczystości uczestniczyła Marszałek Senatu RP Małgorzata Kidawa-Błońska, senator Kazimierz Kleina, członkowie Komitetu Honorowego i Organizacyjnego Roku Edukacji Ekonomicznej, przedstawiciele organizacji pozarządowych, a także wiele innych cenionych ekspertów ze świata nauki i finansów.

Rok 2024 został ustanowiony Rokiem Edukacji Ekonomicznej z uwagi wielu ważnych rocznic, jakie przypadają na ten rok:

• 100. rocznica reform gospodarczych Władysława Grabskiego

• 100. rocznica powstania polskiego złotego

• 100. rocznica utworzenia Banku Polskiego

• 100. rocznica utworzenia Banku Gospodarstwa Krajowego

• 100. rocznica wydania książki „Bankructwo Małego Dżeka” autorstwa Janusza Korczaka

Jako szkoła wyraziliśmy poparcie dla inicjatywy oraz działań REE, a w ramach działań przez cały 2024 rok planowane są szkolne inicjatywy  edukacji ekonomicznej.