“Miej serce i patrzaj w serce”(Romantyczność, A. Mickiewicz)

Adam Mickiewicz zaliczany jest do grona tzw. trzech wieszczów, określany też jako poeta przeobrażeń oraz bard słowiański.
W środę, 13 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole dzień patrona, którym jest właśnie Adam Mickiewicz.

Klasy czwarte i piąta brały udział w zajęciach z edukacji czytelniczej i medialnej, w szkolnej bibliotece poznając sylwetkę i twórczość wieszcza. Na szkolnym monitorze w dniach 11.12 – 15.12 wyświetlona jest prezentacja o Mickiewiczu, na szkolnych korytarzach wystawa przybliżająca życie, twórczość patrona. Na przerwach słuchaliśmy utworów poety, w formie poezji śpiewanej.

Uczniowie klas 6 – 8 uczestniczyli w turnieju 1 z 10, Każda z klas wystawiła do udziału w turnieju 2 uczestników, którzy mają największą wiedzę o życiu i twórczości naszego patrona. Zmagania wygrał Borys Smaruj z klasy 7b, miejsce drugie zajął Kornel Smaruj klasa 7a, miejsce trzecie Julian Pikus z klasy 7b. Gratulujemy wiedzy!!!

Następnie cała społeczność szkolna zatańczyła poloneza, podczas którego komisja konkursowa oceniała stroje, w jakich uczniowie zaprezentowali się podczas tańca.

Nagrody dla najbardziej kreatywnych rozdamy na apelu świątecznym, na który ogłosimy również wyniki plebiscytu na hasło roku 2023/2024.

Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie naszej inicjatywy i ufundowanie nagród dla uczniów.