Pokazy z fizyki i geografii

W dniu 25 października w naszej szkole mieliśmy dzień poświęcony geografii i fizyce. Związane to było w kuratoryjnymi konkursami z tych przedmiotów.

W  środę, 25 października w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu kuratoryjnego z geografii. Z tej okazji nauczyciel tego przedmiotu zorganizował spotkanie z wolontariuszem WWF Polska. Pan Ireneusz Mania opowiedział o swoich doświadczeniach związanych z ratowaniem zwierząt, przedstawił ciekawe informacje dotyczące Morza Bałtyckiego, a co najważniejsze zainteresował chłopców i dziewczyny swoją działalnością na rzecz ochrony ginących gatunków zwierząt oraz cennych przyrodniczo miejsc na świecie.

Z fizyki uczniowie mogli na czterech stanowiskach zobaczyć proste doświadczenia fizyczne. Doświadczenia zostały przygotowane i przeprowadzone przez uczniów klasy 7A.

Na stanowisku 1 uczniowie poznali jedną z właściwości cieczy czyli powierzchnię swobodną. Każdy z uczniów mógł spróbować swoich sił w umieszczeniu spinacza na powierzchni wody.

Na stanowisku 2 uczniowie mogli sprawdzić czy woda przewodzi prąd elektryczny.

Na stanowisku 3 uczniowie porównywali gęstości różnych cieczy. Dużym zaskoczeniem dla uczniów było, że gęstość oleju jest mniejsza niż gęstość wody.

Na stanowisku 4 uczniowie obserwowali jak oddziaływanie ciśnienia w butelce ma wpływ na jajko umieszczone na tej butelce.