Wycieczka do Poznania

Uczniowie klasy 6A w dniach 1-3 czerwca przebywali na wycieczce w Poznaniu.

Podczas wycieczki uczniowie zwiedzili wiele miejsc w Poznaniu związanych z początkiem historii naszego kraju.  Zwiedzanie historycznego zespołu miasta pod opieką przewodnika zaczęło się od zwiedzania Bazyliki archikatedralnej która jest jednym z najstarszych polskich kościołów w którym pochowano pierwszych władców Polski, zwiedzanie Ostrowa Tumskiego i rynku starego miasta to wycieczka po historii Polski i Poznania. Zwiedzanie rynku zakończyło się zwiedzaniem Muzeum Instrumentów Muzycznych oraz Muzeum Archidiecezjalnego.

Z dużym zainteresowanie szczególnie chłopców spotkało się zwiedzanie Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości –oddział Muzeum Uzbrojenia. Szczególnie wystawa zewnętrzna, gdzie można było zobaczyć samoloty, działa, czołgi i wozy bojowe podobał się uczniom.

Na wycieczce uczniowie nie tylko poznawali historię Polski i Poznania ale też mogli pobyć w otoczeniu pięknej przyrody. Jednym z takich miejsc była największa w Polsce i jedna z największych w Europie Palmiarnia Poznańska. W palmiarni uczniowie mogli podziwiać wiele roślin z różnych krajów położonych w klimacie śródziemnomorskim, subtropikalnym, tropikalnym a także tych z sawanny i pustyni.

Drugim z takich miejsc był Ogród Botaniczny UAM w Poznaniu. Uczniowie pokonując ścieżkę edukacyjną „Z lornetkami za piórkami” . Przejście tej ścieżki oprócz przepięknym okazów flory można było też wykonać zadania ornitologiczne.

Dodatkowo nasi uczniowie będą uczestniczyli w licznych grach i zabawach w tym wizyta w ogrodzie zoologicznym, zabawa w Aquaparku oraz zabawa na wrotkach.

Wycieczka została zorganizowane przy współpracy rodziców i wychowawcy klasy. Uczniowie poruszali się komunikacją zbiorową: pociąg, tramwaj, autobus co przyczyni się do lepszego ich funkcjonowania w dorosłym życiu.

Wycieczka była dofinansowana z programu “Poznaj Polskę” MEiN w kwocie 5600,00zł. To dzięki tej pomocy udało się zorganizować tą wycieczkę z tak bogatym programem dla uczniów.