“ZŁOTE SZKOŁY NBP” – kolejny tydzień

Za nami kolejny, intensywny tydzień działań w programie “Złote szkoły NBP”. Działo się , oj działo!

• 22 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie z naszą byłą uczennicą kończącą studia na Sorbonie (Master QEM-Models and Methods of Quantitative Economics Master 2 MMMEF: Modelisation et Methodes Mathematiques en Economie et Finance-Universite Paris 1 Pantheon -Sorbonne Major:Optimization and Control), która przybliżyła nam sposoby na pomnażanie oszczędności – lokaty i moc procentu składanego, inflacji i co trzeba o niej wiedzieć oraz podstawy inwestowania.

• Również 22 kwietnia kończąca studia na Sorbonie Paulina Klaudia Tarsa (Master QEM-Models and Methods of Quantitative Economics Master 2 MMMEF:Modelisation et Methodes Mathematiques en Economie et Finance-Universite Paris 1 Pantheon -Sorbonne Major:Economic Theory and Applications) przybliżyła nam informacje na temat sposobów pożyczania pieniędzy, czym jest poduszka finansowa. Przybliżyła temat: Długi zawsze pod kontrolą.

• 23 kwietnia mieliśmy przyjemność spotkać się z panią Aleksandrą Łyczak – Powiatowym Rzecznikiem  praw Konsumentów ze Starostwa Powiatowego w Lęborku. Ekspert przybliżył uczniom wiedzę o prawach konsumenckich, bezpieczeństwie zakupów internetowych w oparciu o te prawa, w granicach Unii Europejskiej, zakupach poza nią. Różnice przy zakupach stacjonarnych i internetowych.

Wszystkie spotkania odbyły się oczywiście online.

Odbyły się również kolejne lekcje:

• W klasie 7 c, na lekcji informatyki, pan Leszek Fic ćwiczył zadania związane z kapitalizacją odsetek z wykorzystaniem pojęcia procentu składanego – excel

• W klasie 7 b, na lekcji historii, pan Wiesław Baniak, przybliżył uczniom historię pieniądza, różne formy płatności na przestrzeni dziejów

Przed nami kolejne spotkania, teleturniej oraz debata.