Program “Złote szkoły NBP”

Szkoła idąc naprzeciw edukacji ekonomicznej uczniów, przystąpiła do programu „Złote szkoły NBP”. Złote Szkoły NBP to ogólnopolski program skierowany do środowisk szkolnych. Jego ideą jest aktywizowanie nauczycieli i uczniów do podejmowania działań kształtujących kompetencje ekonomiczne. W ramach programu uczniowie odbędą spotkania z ekspertem, uczestniczą  w lekcjach ekonomii oraz przeprowadzą szkolną debatę związaną z tematyką programu.

Jesteśmy już po pierwszym spotkaniu z ekspertem, przedstawicielem banku, który poruszył ważne tematy współczesnego świata:

– Czym jest phishing i jak się przed nim chronić

– Czym są kredyty bankowe

– Czym jest oprocentowanie kredytów i lokat

Przed nami kolejne spotkania z ekspertami oraz kilka lekcji ekonomii, a także szkolna debata, podczas której wykorzystamy nabytą wiedzę oraz umiejętności. Wszystkie działania oraz opis z przebiegu zadań wykonujemy do 30.04.2021.

Krótka migawka z zajęć: