Tydzień matematyki w szkole

Marzec nazywany jest miesiącem matematyki: 9 marca uznawane jest za Święto Statystyki, 12 marca obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Matematyki, który z inicjatywy 4improve został wpisany do kalendarza świąt nietypowych oraz faktopedii, a 14 marca to Światowe Święto Liczby Pi.

Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich! Nawet tych (a może przede wszystkim), którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań ma sprawić przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania nie wymagają wiedzy matematycznej – wystarczy otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać jasną stronę tej nauki…

W tym roku tydzień matematyki odbył się stacjonarnie w klasach I – III oraz online w klasach IV- VIII. odbył się w dniach 15 – 19.03. W ramach tygodnia matematyki klasy młodsze uczestniczyły w zajęciach SKO ekonomiczno – matematycznych “Ekonomia dla najmłodszych – historia pieniądza, pojęcia bankowe”, rozwiązując quizy, grając w Milionerów wykazali się biegłością w zawiłościach ekonomii. Doskonale pamiętali pojęcia bankowe, potrafili szybko policzyć wartość zakupów.

Klasa VII b uczestniczyła w warsztatach “Ziemia się liczy”, uczniowie zmierzyli się z zadaniami na temat Ziemi. Każde zadanie wzbogacone było o filmik i dodatkowe informacje związane z pytaniem.

Oto przykładowe zadania i zaświadczenie o udziale:

Obie klasy siódme wykonały szkolne gazetki dotyczące tygodnia matematyki. Klasy szóste miały okazję poznać prezentację – ciekawostki w liczbach oraz wykonać krzyżówkę z hasłem “LUDOLFINA”, wymienić się nimi między grupami w celu rozwiązania. Odbył się również Turniej online “Jeden z dziesięciu”

dla klas siódmych:

I miejsce – Jerzy Ruszewski VIIb

II miejsce – Borys Pero VIIc

III miejsce – Małgorzata Marzec VIIa

dla klas ósmych:

I miejsce – Mikołaj Staniaszek VIIIa

II miejsce – Mikołaj Puławski VIIIa

III miejsce – Michał Wojtaś VIIIa

Odbyły się konkursy: fotograficzny, literacki, na prezentację oraz krzyżówkę.