ŹRÓDŁA MARZEŃ

W piątek, 17 marca pięcioro uczniów naszej szkoły z klas IV – VI przystapiło do szkolnego etapu konkursu “ŹRÓDŁA MARZEŃ – SOURCES OF DREAMS” 2017. Jest to Ogólnopolski Konkurs Literatury Fantasy, nasi uczniowie biorą w nim udział po raz drugi. Celem konkursu jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży promowanie literatury ciekawej, zajmującej, przekazującej pozytywne wartości. Uczniowie pisali w zakresie tematycznym – literatura autorstwa J. K. Rowling, czyli seria książek o przygodach Harrego Pottera. W teście było 21 pytań zamkniętych, 8 pytań typu prawda – fałsz oraz zadanie otwarte tj. napisanie zaproszenia. Karty odpowiedzi zostały wysłane do organizatora. O wynikach dowiemy się 5 kwietnia.
Gratulujemy odwagi, trzeba się w tym konkursie wykazać umiejętnością czytania ze zrozumieniem, dobrą pamięcią, logicznym myśleniem. Życzymy powodzenia!!!