“Trolle i muzyczne zgadywanki”

Dnia 9 marca uczniowie klas IV-VI pojechali do słupskiej filharmonii na koncert poświęcony muzyce ilustracyjnej. Za pomocą odpowiednio dobranych instrumentów, rytmów i melodii muzycy wprowadzili nas w niezwykły świat dźwięków otaczającej nas rzeczywistości. Można było, wsłuchując się w brzmienie utworów, usłyszeć np. kroczącego słonia, groźną burzę czy wyobrazić sobie jazdę figurową na lodzie. Koncert pod hasłem „Trolle i muzyczne zgadywanki” poza utworami z tytułowej animacji zawierał również piosenki z filmu “Kraina lodu” oraz inne kompozycje powstałe przed laty, piosenki znane z bajek: Miś Uszatek, Miś Coralgol, Gumisie. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w konkursach, wykazując się bogatą wiedzą muzyczną. Orkiestrą Filharmonii „Sinfonia Baltica” dyrygował Bohdan Jarmołowicz, w roli wokalistki wystąpiła natomiast Aleksandra Cybula.
Po koncercie udaliśmy się na kręgielnię, aby oprócz rozwoju duchowego zadbać także o rozwój fizyczny.