VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

logo2016Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, odbywająca się zawsze w ostatni piątek września, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

W naszej Szkole Święto Tabliczki Mnożenia obchodzić będziemy przez cały tydzień 26- 30 września 2016.

Czeka Was sporo atrakcji – egzaminy na Egzaminatorów, Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Będzie można również sprawdzić swoją kondycję fizyczną, odpowiadając na pytania równocześnie skacząc na skakance lub strzelając bramki.

W tym roku będzie ona przebiegała w kilku etapach.

• Przygotowanie do akcji:

• Zamieszczenie informacji na stronie internetowej szkoły

• Ogłoszenie szkolnego konkursu na plakat promujący akcję oraz na rymowankę

• Przygotowanie dekoracji

Etap II

• Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia – 26.09.16 – 28.09.16

• Wybór patroli egzaminacyjnych – 29.09.16

Etap III

8.00 – 9:55 – tabliczkowe gry i zabawy (na lekcji)

• Kolorowanki

• Gra „Ślimak”

• Zagadki

Na każdej przerwie, na korytarzu obok gabinetów 8, 9 szkolni eksperci przy stoisku egzaminacyjnym sprawdzają wiedzę chętnych uczniów klas I – III na przygotowanych wcześniej kartach konkursowych. Za zdany egzamin przyznają odznaki.

Klasy IV – VI

10.40 – 12.45 – egzaminy i konkursy ( podczas przerw)

• Konkurs na najładniejszy plakat propagujący VI WMTDay

• Konkurs na wierszyk, rymowankę propagujący VI WMTDay

• Egzaminy

• W całej szkole rozwieszone będą karty z działaniami do uzupełnienia. Osoby, które przyniosą do gabinetu nr 2 do godz. 12:45 co najmniej 50 prawidłowych rozwiązań (na własnej kartce) z aktywności otrzymają ocenę bardzo dobrą z matematyki.

• Podczas lekcji wychowania fizycznego przeprowadzone zostaną przez wszystkich nauczycieli wychowania fizycznego zabawy sportowe z tabliczką mnożenia, pt. “Piłkarz matematyk” oraz “Królowa skakanki”.

Na każdej przerwie, na korytarzu obok gabinetu nr 1,2,3 szkolni eksperci przy stoiskach egzaminacyjnym sprawdzają wiedzę chętnych uczniów klas IV – VI na przygotowanych wcześniej kartach konkursowych. Za zdany egzamin przyznają odznaki.

Zapraszam serdecznie do udziału w konkursie

W razie pytań proszę zgłaszać się do organizatora i koordynatora konkursu (nauczyciele matematyki)