ITeatr Telewizji

19 września uczniowie klas młodszych obejrzeli  poprzez Internetowy Teatr TVP dla Szkół spektakl „Tajemnica Wesołego Miasteczka”. Bohaterowie – dwa wesołe Misie Ptysie przeżywały  wiele niezwykłych przygód, poznały wielu nowych przyjaciół, a Wesołe Miasteczko odkryło przed nimi swoje tajemnice.  Bajkowy, barwny i wesoły spektakl zrealizowano  w rzadkiej technice pacynek.

ITeatr to autorski projekt, który Telewizja Polska realizuje od 2012 roku, oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce wszędzie tam, gdzie dostęp do ich oferty jest ograniczony. Odbiorcami transmisji teatralnych, realizowanych przy wsparciu każdego z 16 ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej, są uczniowie szkół  i placówek oświatowych różnego szczebla, oddalonych od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych (ze wsi i małych miasteczek) bez łatwego dostępu do oferty wydarzeń teatralnych.