Tydzień Języka Polskiego

“A niechaj narodowie wżdy postronni znają,

iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.” (Mikołaj Rej)

Marzec w naszej szkole wszystkim uczniom kojarzy się z licznymi konkursami organizowanymi zarówno w ramach przedmiotów humanistycznych jak i matematycznych. W dniach 11- 17 marca każda klasa miała okazję wziąć udział w konkursach zorganizowanych z okazji Tygodnia Języka Polskiego. Poszczególne zespoły mogły sprawdzić swoją wiedzę polonistyczną oraz posiadane umiejętności w trzech różnych kategoriach.

Klasy IV i klasy V pisały test sprawdzający ich umiejętności czytania ze zrozumieniem:

Klasy IV

I miejsce – Aleksandra Gajec, Maciej Chiliński, Blanka Kamola i Hanna Lis

II miejsce – Jak Kowalczuk

III miejsce- Nadia Priebe, Franciszek Kądziołka i Oliwier Sędzik

Klasy V

I miejsce – Julia Kuczkowska – Kurnatowska

II miejsce – Tymoteusz Pisarski, Maria Biernacka i Lena Stefaniak

III miejsce -Hanna Kusiak, Iga Kaczmarczyk, Matvii Voitenko, Aleks Jancy i Tomasz Tutkowski

Klasy VI miały okazję sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą części mowy:

I miejsce – Zuzanna Cienka

II miejsce – Emilia Urbańczyk

III miejsce Martyna Banit i Kacper Widera

Klasy VII natomiast mogły się dowiedzieć jakie posiadają  wiadomości na temat omawianych lektur szkolnych:

I miejsce – Marcel Duda

II miejsce – Borys Smaruj i Krzysztof Tomicki

III miejsce – Kornel Smaruj i Szymon Wilga

Ponadto 21 marca dwie uczennice Julia Kuczkowska – Kurnatowska i Zuzanna Cienka wzięły udział w półfinałach Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego “Rozwiąż Język”.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!