Sala IS – Doświadczania Świata uruchomiona

Sala doświadczenia świata to innowacyjny projekt,oparty o formę terapii wielozmysłowej, poznawanie świata zmysłami wzroku, dotyku, słuchu i węchu ale również możliwość odprężenia, relaksu i wyciszenia.

W przypadku dzieci nadpobudliwych oraz dzieci wycofanych, lękowych prowadzona terapia w bezpiecznej przestrzeni buduje u odbiorców poczucie własnej wartości i zaufania, zwiększając jednocześnie umiejętności komunikacyjne.

Z uwagi na zwiększającą się liczbę dzieci wymagających pomocy psycholocznej terapia z zastosowaniem Sali doświadczania świata stanowi ważną część działalności w zakresie profilaktyki zdrowia psychicznego w naszej szkole.

Społeczność Szkoły Podstawowej w Łebie składa serdeczne podziękowanie Burmistrzowi Miasta Panu Andrzejowi Strzechmińskiemu w pozyskaniu środków finansowych z Fundacji ORLEN dla Pomorza na zakup specjalistycznego wyposażenia.

Sfinansowano ze środków Fundacji ORLEN dla Pomorza