Morska energetyka wiatrowa

Z inicjatywy firm: Equinor oraz Polenergia w listopadzie 2023 r. przeprowadziliśmy w szkole cykl zajęć edukacyjnych na temat morskiej energetyki wiatrowej, które spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Jednocześnie zaprosiliśmy wszystkich uczniów do udziału w konkursie artystycznym, który stanowi drugą część naszego projektu “Jedno morze, wiele korzyści. Morska energetyka wiatrowa w moim regionie”
Pierwszy etap konkursu został przeprowadzony na poziomie szkoły do 1 lutego 2024 roku. Następnie
rozpoczął się drugi etap konkursu – międzyszkolny, którego finał odbył się 13 lutego br. w Lądowisku Kultury w Redzikowie.
Do drugiego etapu weszli uczniowie klasy IA – Kazimierz Czyżewski i Julian Nosal, którzy otrzymali wyróżnienie za wykonanie prac plastycznych oraz nagrody książkowe.
Uczennice z klasy 5B – Aleksandra Hachaj, Aleksandra Plichta, Mariia Bajek wykonały makietę farmy wiatrowej i zakwalifikowały się do drugiego etapu konkursu. W finale otrzymały wyróżnienie za wykonaną pracę, a także nagrody książkowe. Opiekę nad uczniami podczas całego konkursu sprawował nauczyciel geografii – Pani Monika Jurczyk.

GRATULUJEMY !