Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia z SKO

Dnia 17 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, w którą zaangażowało się wiele szkół z wielu krajów.

W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje w życiu codziennym.

Pamiętajmy, że

“Tabliczka mnożenia jest ważna”

“Tabliczka mnożenia jest potrzebna”

“Tabliczka mnożenia jest fajna”

Dla uczniów klas IV – VIII przeprowadzono konkurs szybkości bezbłędnego wyliczenia wylosowanych działań na platformie Matzoo. Na podstawie protokołów od nauczycieli matematyków, którzy przeprowadzili badanie wyłoniono najszybciej liczących uczniów:

I miejsce – Jaśmina Konińska klasa 7a

II miejsce – Alicja Tutkowska klasa 7a

Podobny konkurs przeprowadzono w tradycyjny sposób. Uczniowie rozwiązywali zadania na kartkach na czas. Na podstawie protokołów od nauczycieli matematyków, którzy przeprowadzili badanie wyłoniono najszybciej liczących uczniów:

I miejsce – Jakub Frankowski klasa 8a

II miejsce – Borys Smaruj klasa 7b

Na gazetkach w holu szkoły przygotowano okolicznościową dekorację z plakatami, przykładami „sprytnego liczenia”, propagującymi znajomość TM oraz SKO. Uczniowie mogli zmierzyć się z zadaniami, zagadkami, krzyżówkami ekonomicznymi wykorzystującymi znajomość tabliczki mnożenia. Uczniowie klas szóstych rywalizowali w “Ekonomicznym Kole Fortuny” odpowiadając na pytania z zakresu: bankowość, różne, cyberbezpieczeństwo, obliczenia pieniężne. Zwyciężyła drużyna klasy VIB.