Dzień Matematyki

17 października uczniowie najstarszych klas naszej szkoły zmierzyli się z zadaniami Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas IV-VIII Szkół Podstawowych Województwa Pomorskiego. W konkursie brało udział 10 uczniów z klas 7 i 8.

Z tej okazji zaprosiliśmy uczniów klas 7a i 7b na spotkanie z dr Martą Frankowską, adiunktem w Zakładzie Teorii Mnogości w Instytucie Matematyki na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UG, która jest zaangażowana w działania mające na celu popularyzację matematyki w województwie pomorskim.

Następnie uczniowie klas 7a i 7b spróbowali swoich sił w grze planszowej, sprawdzającej ich biegłość rachunkową. Rywalizację wygrała klasa 7a.

Uczniów klas 1, 2, 3 oraz 5 zaprosiliśmy na spotkanie z przedstawicielkami  banku PKO BP w ramach popularyzacji działań SKOMoje pierwsze kroki w świecie ekonomii. Uczniowie klas pierwszych i drugich poznali (przypomnieli sobie) jak nazywamy polską walutę, jakie mamy nominały monet i banknotów, jak łatwo przeliczyć je za pomocą urządzeń technicznych w banku, poznały krótką historię transakcji płatniczych na przestrzeni dziejów (wymiana towarów, dukaty, złoty). Klasy piąte przypomniały sobie zabezpieczenia polskich banknotów, bezpieczne hasła, zasady cyberbezpieczeństwa.