Edukacja ekonomiczna

Uczniowie naszej szkoły zakończyli przygodę z projektami “Przygody przedsiębiorczego Dżeka” oraz  “Porwani przez ekonomię”.

W miesiącu czerwcu uczestniczyliśmy w ostatnich  lekcjach i wykładach, prowadzonych przez ekspertów Fundacji Warszawski Instytut Bankowości.

Lekcja: „Sztuczna inteligencja w pigułce, czyli fakty, o których musisz wiedzieć w 2023 roku”

Główne zagadnienia poruszane na lekcji:

• Czym tak naprawdę jest sztuczna inteligencja i gdzie można ją znaleźć w codziennym życiu,

• Od algorytmu do uczenia maszynowego – czyli jak działa AI – trochę teorii,

• Wykorzystanie sztucznej inteligencji na przykładach w bankowości, medycynie, kanałach komunikacji,

• Chat GPT: jak działa i kiedy można go bezpiecznie używać,

• W jakich przypadkach trzeba zachować ostrożność wykorzystując sztuczną inteligencję,

• Przykłady praktycznego zastosowania Chat GPT i DALL·E w różnych dziedzinach

Lekcja: “Co się stanie gdy kliknę w podejrzany link? Jak przestrzec się przed oszustwem?”

Główne zagadnienia poruszane na lekcji:

• potencjalne zagrożenia związane z klikaniem w podejrzane linki w Internecie,

• czym jest złośliwe oprogramowanie?

• kwestie związane z utratą prywatności,

• zagrożenia związane z kradzieżą danych osobowych czy finansowych.

Dziękujemy wszystkim za udział w projektach, za zaangażowanie i waszą aktywność w konkursach o tematyce ekonomicznej.

Kolejne lekcje już od września, zapraszamy i do zobaczenia.