Dzień Piżamy – dzień empatii

Środa, 9 listopada była w naszej szkole Dniem Piżamy.

Po co jest Dzień Piżamy? Dlaczego piżama? – Ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci.  To co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie.

Jest to dzień empatii, solidarność z dziećmi ciężko chorymi, a przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie ponieważ nawet najmłodsi powinni wiedzieć, że warto zadbać o zdrowie i regularnie się badać. Dla wielu chorych dzieci piżama stała się nieodłączną częścią codzienności. Poprzez ten ubiór uczniowie  integrowali się z dziećmi onkologicznymi, których codzienny strój to właśnie piżama. Przy tej okazji Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami przeprowadzili z uczniami rozmowy na temat zdrowia. Uczniowie i nasze kochane przedszkolaki włączyli się w zbiórkę charytatywną, za co serdecznie dziękujemy. Zebraliśmy 1.564,17 zł, które przekażemy na pomoc dzieciom z chorobą nowotworową.