“Ogródek marzeń”

Uczniowie klas 4 rozpoczęli realizację projektu edukacyjnego “Ogródek marzeń”.

Celem projektu jest chęć przybliżenia uczniom przyrody, poszerzanie wiadomości o uprawie roślin, które mają bardzo duży wpływ na stan otaczającego nas środowiska, a także stworzenie miejsca relaksu i zabawy  dla uczniów szkoły i mieszkańców miasta. Obserwacja, opieka nad roślinami, ich pielęgnacja ma przybliżać uczniom świat przyrody i kształtować właściwe postawy wobec środowiska.

Pierwszym etapem realizacji projektu były warsztaty w Wiejskiej Szkole Alexa – Mały ogrodnik, przeprowadzone przez panią Mariolę Stasiak na Farmie Alexa. Uczniowie odkrywali jak rosną warzywa i owoce, posadzili swoje pierwsze cebulki.

Kolejnym etapem realizacji projektu była lekcja przyrody, podczas której uczniowie poznali zasady uprawy hydroponicznej, jej zalety i możliwości.

Dzieci zasiały sałatę, koperek, bazylię i miętę. Przez cały okres wzrostu prowadzić będą dziennik uprawy, w którym zapisywać będą swoje obserwacje. Za około 30 dni czekają ich zbiory.