„Pomorskie Żagle Wiedzy – pod żaglami w dorzeczu Łeby”

W ramach realizacji projektu edukacji morskiej „Pomorskie Żagle Wiedzy – pod żaglami w dorzeczu Łeby”, uczniowie klas IV – VIII uczestniczą, we wrześniu, w biwakach żeglarsko – turystycznych. Biwaki mają charakter 2-dniowego wyjazdu nad Jezioro Sarbsko. Podczas biwaków uczniowie biorą udział w zajęciach teoretycznych oraz praktycznych dotyczących bezpieczeństwa nad wodą, poznają sprzęt wodny typu: żaglówka, łódka, kajak wodny, deska SUP, deska z żaglem. Praktycznie uczą się podstaw żeglowania,  w oparciu o formy zabawowe. W projekcie uczestniczą również uczniowie z Choczewa i Ciekocina. Celem zajęć z edukacji morskiej jest rozbudzenie zainteresowania żeglarstwem i aktywnością prowadzoną na wodzie z zachowaniem bezpiecznych zasad korzystania ze sprzętu wodnego.