Laboratorium Przyszłości

Do naszej Szkoły trafia nowoczesny sprzęt o wartości 75 000 zł zakupiony w ramach programu rządowego Laboratoria Przyszłości. Już wkrótce nasi Uczniowie będą mogli korzystać z wysokiej jakości drukarki 3D i kompatybilnego z drukarką laptopa z możliwością obróbki materiałów graficznych i video, zestawów konstrukcyjnych z mikrokontrolerem, czujnikami i akcesoriami m.in. do nauki podstaw programowania i elementów robotyki, stacji lutowniczych. Nasza Szkoła została wyposażona także w profesjonalny sprzęt do nagrywania obrazu i dźwięku – w tym przenośną kamerę cyfrową z aparatem, statyw, mikroport z akcesoriami, mikrofony kierunkowe, gimbal, jak również akcesoria konieczne do realizacji nagrań – zielone tło czyli tzw. green screen oraz elementy oświetlenia. Ponadto wszystkie szkolne przedsięwzięcia będą realizowane przy wsparciu nowoczesnego nagłośnienia.

W oparciu o otrzymany sprzęt powstanie w szkole kilka nowych miejsc rozwoju zainteresowań uczniów m.in. studio fotograficzne, studio nagrań, radiowęzeł szkolny.

Zakupiony sprzęt z pewnością dostarczy społeczności uczniowskiej dużo emocji i satysfakcji. Nie możemy się doczekać realizacji pierwszych zajęć z Laboratoriami Przyszłości!