Ruszyła zmodernizowana stołówka szkolna – kuchnia na miarę XXI wieku

W dniu 1 października 2019 r. z udziałem zaproszonych gości odbyło się oficjalne otwarcie zmodernizowanego bloku żywienia. Kompleksowy remont kuchni wraz z jadalnią był realizowany przez trzy miesiące.

Inwestycja finansowana z budżetu gminy pochłonęła blisko 700 tyś. złotych. Zmodernizowany obiekt przeszedł remont pomieszczeń spełniając warunki sanitarne i wysokie standardy żywienia zbiorowego. Kompleksowo zmodernizowano i wymieniono wyposażenie gastronomiczne. Kuchnię wyposażono w nowoczesne maszyny i urządzenia oraz  sprzęt gastronomiczny takie jak: kotły warzelne, patelnia elektryczna, kuchnia z piekarnikiem i wiele innych.

Nowoczesna kuchnia została zaprojektowana i wykonana według najnowszych trendów. Kuchnia od jadalni oddzielona została ladą podawczą, a uczniowie mają możliwość obserwowania przygotowywania posiłków w kuchni. Jak mówią panie z kuchni posiłki będą równie smakowite jak poprzednio, a nawet lepsze co umożliwia nowoczesny park  technologiczny. Piec konwekcyjno-parowy umożliwia bowiem przygotowywanie wielu produktów „beztłuszczowo” co niewątpliwie wpływa na jakość żywienia uczniów.

Koszt kompleksowego remontu kuchni wraz z wyposażeniem wyniósł blisko 700 tyś. złotych, z czego 200 tyś stanowił koszt wyposażenia gastronomicznego.

Dyrektor szkoły w imieniu społeczności szkoły serdecznie podziękował władzom miasta i Radnym za przekazanie środków finansowych, a projektantom i wykonawcy za wspaniałą inwestycję.

Z posiłków i obiadów szkolnych będą korzystały przedszkolaki i blisko 200 uczniów szkoły.