„Nałogi, czyli droga donikąd” – spotkanie z zakresu profilaktyki uzależnień z Jackiem Dewódzkim ex DŻEM i Andrzejem Paprotą

10 kwietnia w Rybackim Centrum Kultury i Formacji „Boleniec” odbyło się spotkanie słowno – muzyczne z Jackiem Dewódzkim, byłym wokalistą zespołu ,,Dżem’’ i Andrzejem Paprotą. Uczestniczyła w nim młodzież naszej szkoły. Tematyka spotkania koncentrowała się wokół profilaktyki uzależnień, która jest skutecznym sposobem przeciwdziałania nałogom. Jacek Dewódzki, w sposób ciekawy, niekonwencjonalny i przystępny opowiadał o zagrożeniach, które stają się coraz większym problemem młodych ludzi. Słowa wokalisty skierowane do młodzieży były niezwykłym świadectwem człowieka, który dokonywał w życiu trudnych, skomplikowanych i nie zawsze słusznych wyborów.

Koncert odbył się dzięki wsparciu Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łebie. Nasza młodzież na długo zapamięta ten znakomity występ i historie o młodych ludziach, którym chorobliwy nałóg zażywania środków odurzających zrujnował życie. Niestety ludzie często nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji, aż nie będzie za późno…

tekst Julia Piotrowska, Paulina Grala, Ewelina Bas